Ochrona przed słońcem

Lato już do nas dotarło nie tylko kalendarzowe, ale też w przyrodzie. Słońce praży a słupek rtęci na termometrze wysoko.

Warto pamiętać, by odpowiednio ochronić maleństwo przed szkodliwymi promieniami i zapewnić mu cień. Oczywiście można rozłożyć mocno budkę wózka, jednak nie zawsze daje ona wystarczające zabezpieczenie.

Pomocne będą przede wszystkim parasolki przeciwsłoneczne. Firmy Mountain Buggy i phil&teds oferują parasolki, które dzięki dwóm regulatorom nachylenia pozwalają na odpowiednie ustawienie i zabezpieczenie przed słońcem pod każdym kątem. Wykonane są one z materiału z ochroną UPF 50.

mb-parasol1
Parasolka do wózka – Mountain Buggy

Parasolkę taką można zamontować nie tylko na każdym z wózków tych marek (oraz innych!), ale też na gondoli, foteliku samochodowym, krzesełku Pod czy łóżeczku Traveller!

Ochronę przed słońcem ale też przed owadami dają moskitiery, które dzięki siatkowej strukturze zapewniają również tak ważny latem przepływ powietrza.

pt-go-moskitiera
Moskitiera do wózka Go phil&teds

Firma Joolz oferuje parasolkę, która jest wyposażoną w ochronę UPF 50. Ma regulację kąta nachylenia a jej unikatowy kształt zapewnia jeszcze więcej cienia. Parasolka pasuje zarówno do spacerówki jak i gondoli.

joolz-day2-earth-hippo-parasol_nagondoli
Parasolka do wózka Joolz Day 2

Ciekawym rozwiązaniem jest osłona comfort, która również zapewnia ochronę UPF 50+ i przyjemny cień. Może być montowana na dwa sposoby. Góra jest przypięta na zamek do budki, a dół albo zahacza się o rączkę wózka albo o dół gondoli czy siedzenia spacerowego – ponieważ osłona pasuje do obu. Kiedy jest nieużywana łatwo można ją schować – zwija się i zabezpiecza na górze budki.

joolz-day2-comfort-spacerowka1
Osłona comfort do wózka Joolz Day 2 – na spacerówce

Joolz nie zapomniał również o ochronie przed natarczywymi owadami i w swojej ofercie ma też moskitierę. Jest ona – tak jak osłona – uniwersalna i pasuje zarówno na gondolę, jak i spacerówkę. Jeśli więc Wasze maleństwa lubią spać na dworze w wózku to jest to wyjątkowo przydatne akcesorium.

Tak więc cieszmy się latem i pamiętajmy o odpowiedniej ochronie przed upałem i słońcem naszych pociech.