Czy warto kupić wózek dziecięcy 3w1?

Dwie kreski na teście ciążowym to dopiero początek emocji! Większość z kobiet zaczyna dość wcześnie przygotowania. Wybór produktów jest ogromny, ale też nie oszukujmy się – szykowanie wyprawki jest przyjemnym zajęciem. Najwięcej ekscytacji wzbudza wózek dziecięcy, z którym to rozpoczniemy wspólną podróż.

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Pomimo początkowego napadu paniki (Ile tego jest! Które wybrać? Co jest dla mnie najważniejsze?), warto uzmysłowić sobie, że opcje są tylko dwie. Pierwsza to zakup wózka z samą gondolą i potem dokupienie wózka spacerowego, a druga to zakup wózka dziecięcego 3w1, który zawiera już w komplecie fotelik samochodowy, gondolę i siedzenie.

Pomyślmy więc, czy chcemy od razu mieć wózek na kilka lat, czy w międzyczasie jeszcze raz dokonywać wyboru. Osobiście stawiam na zestaw. Dla mnie najlepszy okazał się wózek dziecięcy 3w1.

Dlaczego warto wybrać wózek 3w1?

  1. Kupując zestaw od jednej firmy, mam pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały technicznie i kolorystycznie. Aspekty techniczne wózka dla dziecka na pewno zainteresują tatę, a mama zajmie się wyborem koloru i praktycznością zestawu.

  2. Decydując się na zestaw 3w1, wybieramy raz. Mamy spokój na kilka lat i nie musimy po raz kolejny robić doktoratu z wózków dziecięcych :) Ze swojego doświadczenia – mamy dwójki dzieci – wiem, że czas jest towarem deficytowym.

  3. Wózki dziecięce, które rosną razem z dzieckiem są przystosowane do każdego terenu. Producenci zakładają, że wózek będzie służył kilka lat, będzie używany w mieście i w lesie. Będziemy mieć więc uniwersalny pojazd na zakupy jaki i na weekendowe wypady.

  4. Równie istotną rzeczą jest ewentualna naprawa gwarancyjna. W przypadku zakupu zestawu załatwiamy wszystko w jednym serwisie, który obsługuje nas kompleksowo. W przypadku Joolz jest to gwarancja dożywotnia na wszystkie elementy wózka, łącznie z fotelikiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka 3w1?

Odpowiedni wózek powinien spełniać kilka warunków, takich jak:

  1. Bezpieczny fotelik samochodowy pasujący zarówno do wózka jak i do bazy ISOFIX w samochodzie.

  2. Wygodna i obszerna gondola, która będzie miała oddychający materacyk i wentylację.

  3. Siedzenie zapewniające prawidłową postawę pleców dziecka, z możliwością odchylenia do spania.

  4. Sposób składania wózka i jego wielkość po złożeniu.

  5. Waga wózka, waga fotelika samochodowego.

  6. Jeżeli planujemy dzieci z małą różnicą wieku – warto zwrócić uwagę na możliwość rozbudowy wózka, tak by nadawał się dla dwójki dzieci.

Wybór wózka dla dziecka, z wiadomych przyczyn, jest dla rodziców ważną decyzją. Chcemy, by nasze dziecko było bezpieczne, a rodzice zadowoleni z łatwej i intuicyjnej obsługi. Przy wyborze wózka dla moich dzieci polegałam przede wszystkim na opinii znajomych mam, wybrałam się też z nimi na kilka spacerów, by sprawdzić, jakie rzeczy w użytkowaniu są dla mnie ważne. Postawiłam na bezpieczeństwo dziecka i moją wygodę. Dopasowaliśmy się idealnie!